- projekt "Szkoła promująca bezpieczeństwo"

Projekt Zintegrowanej Profilaktyki Bezpieczeństwa realizowany na terenie województwa małopolskiego jako "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do w/w projektu koordynowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jednym z najważniejszych elementów związanych z realizacją projektu jest zaangażowanie wszystkich partnerów współpracujących z naszą placówką oświatową.

Pozytywnym osiągnięciem ZPB jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. Dodatkowo tworzy się ciągłość działań profilaktycznych w szkole. Przeprowadza się także inwestycje związane z infrastrukturą wewnętrzną, jak i zewnętrzną, poprawiającą bezpieczeństwo.

Priorytety podejmowanych działań:

1. Poprawa bezpieczeństwa na terenie szkoły i wokół niej.
  2. Informowanie i edukowanie uczniów ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w szkole.
  3. Informowanie i edukacja oraz zaangażowanie rodziców ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w szkole.

Zadania do realizacji:

1. Rozbudowa monitoringu wewnętrznego obiektu szkolnego.
  2. Dbałość o sprawność monitoringu wewnątrz budynku szkoły i w jej pobliżu.
  3. Dbałość o poprawę infrastruktury szkoły.
  4. Bieżące dopracowywanie organizacji dyżurów nauczycielskich.
  5. Przestrzeganie zasad dyżurowania.
  6. Obecność Straży Pożarnej podczas dużych imprez organizowanych przez szkołę.
  7. Prowadzenie warsztatów i podejmowanie działań edukacyjnych o charakterze profilaktycznym dla uczniów.
  8. Współpraca z Policją w zakresie zapobiegania niepożądanym zachowaniom.
  9. Edukacja uczniów pod kątem zachowania się w sytuacjach zagrożeń.
  10. Pedagogizacja rodziców.
  11. Szkolenie Rady Pedagogicznej.
  12. Propagowanie pozytywnych form spędzania wolnego czasu.
  13. Współpraca z rodzicami.
  14. Zaangażowanie rodziców w działania szkoły podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
  15. Współpraca z innymi szkołami.

Poniżej, w postaci załącznika, załączamy listę zadań zrealizowanych w ramach projektu "Szkoła promująca bezpieczeństwo"...

ZAŁĄCZNIKI:

Zrealizowane zadania