Julia Brzyżek

Przygoda Julii z tańcem towarzyskim zaczęła się dokładnie 5 lat temu, kiedy poszła na pierwsze zajęcia. Od dziecka kocha tańczyć. Gdy miała 6 lat mama zapisała ją na zajęcia z Hip Hopu, ale to jednak nie było to. Chodziła do 3 szkół tanecznych, ale po jakimś czasie rezygnowała. Dokładnie 5 lat temu poszła na zajęcia z tańca towarzyskiego. Bardzo Jej się spodobało, to było to, w czym czuła się dobrze. Gdy pojechała na 1. turniej tańca, miała dokładnie 9 lat. Zakochała się w tańcu kiedy zobaczyła dorosłych tancerzy, profesjonalnych, w pięknych strojach. Tego dnia obiecała sobie, że też kiedyś dojdzie tak daleko jak oni, że kiedyś wśród nich będzie tańczyć. Z początku miała problem ze znalezieniem partnera do tańca, ponieważ po jakimś czasie rezygnowali z tańca a bywało i tak, że czasami po prostu ich nie było. Dopiero od roku ma stałego partnera do tańca. Trenuje około 6 godzin w tygodniu. Jak dotąd najpoważniejszym dla Niej turniejem był ten, który odbył się dokładnie pół roku temu na Ukrainie we Lwowie. Kiedy tam była, zobaczyła, co to znaczy tak naprawdę Taniec . Dzieci (nie tylko), które tam tańczyły dawały z siebie dosłownie wszystko. Dla nich słowo trenera jest święte. Tam nie ma, że coś cię boli i nie dasz rady, oni nie znają takiego słowa i dlatego są najlepsi. Dla Julii  taniec to pasja, którą chce się zajmować całe życie. Taniec jest dla Niej czymś naprawdę niesamowitym, kiedy tańczy czuje się szczęśliwa i zapomina wtedy o wszystkim. Może to wydawać się śmieszne i pomyślicie, że przesadza, ale tak naprawdę jest. Czasami odbija się to na Jej nauce (oczywiście nie zawsze), zdarza się czasami, że wypadają szkolenia i wtedy jest na nim 3 godziny.  Wraca późno do domu -  tak zazwyczaj  jest dwa razy w miesiącu. Stara się jak może, żeby pogodzić taniec ze szkołą. Wszystko zawdzięcza swoim rodzicom, którzy zawsze Ją wspierają w tym, co robi.  Bardzo wiele  zawdzięcza też swoim trenerom - są naprawdę wspaniałymi ludźmi. Taniec (jak twierdzi Julka) naprawdę łączy ludzi. Dzięki tańcowi poznała wielu wspaniałych ludzi, m. in. na przeróżnych obozach i turniejach. Przed Julią jeszcze długa droga, która nie będzie łatwa. Jak przyznaje, nie jest jeszcze w połowie drogi. Ale wierzy, że ciężką pracą i motywacją zdobędzie kiedyś swój cel. To jest właśnie Jej pasja, jest przekonana, że każdy powinien mieć jakąś w życiu. Swoją znalazła i nie wyobraża sobie życia bez niej.

Julia w fotografii

Utworzono dnia 20.10.2019, 12:31