Magdalena Stawczyk

Magda od dziecka kocha tańczyć, biegać na nartach oraz malować. Są to Jej pasje i zainteresowania, które stara się rozwijać.

•  Gdy miała 6 lat mama zapisała Ją na zajęcia z baletu. Chodziła do szkoły baletowej w Nowym Targu. W tej szkole baletowej  tańczyły same dziewczyny, dlatego na wszystkich turniejach  baletowych występowały jako grupa tancerek. Na zajęcia z baletu chodziła w czwartki na 2 godziny zaraz po lekcjach w szkole. Niestety w balecie zdarzają się kontuzje,  które często są urazami nieodwracalnymi. Magdę podczas kończenia 8 klasy baletowej (podobnie jak obecnie w zwykłej szkole jest ostatnią klasą baletową - każda klasa baletowa kończy się egzaminem) doznała kontuzji stopy zwanej zapaleniem trzeszczki dużego palca. Niestety uraz uniemożliwi prawdopodobnie powrót Magdy do tego tańca. Pomimo to nadal Ją to pasjonuje i chętnie ogląda turnieje baletowe lub występy.
  • Będąc w klasie czwartej poszła na pierwsze zajęcia związane z malarstwem na szkle w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.  Bardzo Jej się to spodobało.  Zainspirowana przez panią Teresę Skupień  nauczyła się wielu rzeczy związanych ze sztuką i malarstwem na szkle. Malarstwo jest dla Magdy czymś niesamowitym, gdy maluje zapominam o wszystkich troskach i problemach. Może to wydawać się śmieszne i pomyślicie, że przesadza, ale tak naprawdę jest.. Jej zdaniem sztuka łączy ludzi oraz inspiruje do dalszego działania. Planuje iść do szkoły artystycznej, w której będzie mogła się dalej rozwijać i robić to, co kocha. Przed nią, jak twierdzi,  jest jeszcze wiele pracy w tym kierunku. Otrzymała nagrody w wielu konkursach plastycznych. Pokazuje swoje prace na licznych wystawach.
  •  Na nartach biegowych zaczęła biegać w 1 klasie szkoły podstawowej. Na pierwsze zawody pojechała już tej samej zimy. Biegi narciarskie trenuje około 2  godzin w tygodniu w sezonie zimowym. Jak dotąd najpoważniejszymi zawodami w biegach narciarskich w jakich startowała były ogólnopolskie zawody na trasach biegowych w Białce Tatrzańskiej. Dzieci (nie tylko), które tam biegały dawały z siebie dosłownie wszystko. Zamierza biegać na nartach dopóki będzie mogła.
  • Kolejną pasją i zainteresowaniem jest teatr. Występuje od 5 roku życia w kole teatralnym TURLICKI w Gliczarowie Górnym. Jako grupa teatralna zdobyli liczne osiągnięcia, byli na różnych wycieczkach i warsztatach związanych z grą w teatrze. Jednym z największych osiągnięć było wystawienie spektaklu na deskach teatru w szkole aktorskiej we Wrocławiu. Próby do spektakli odbywały się po lekcjach. Czas trwania prób zależał od roli oraz sceny, której musieli się nauczyć. Premierowe spektakle tego koła teatralnego odbywają się w niedzielę około 2 miesięcy od pierwszej próby. Niestety wraz ze zmianą szkoły musiała opuścić tą grupę teatralną, lecz mam nadzieje, że w nowej grupie teatralnej przeżyje równie wspaniałe chwile oraz występy.

Wszystko zawdzięcza  swoim rodzicom, którzy zawsze Ją wspierają w tym, co robi. Magda uważam, że każdy powinien mieć swoją pasję i zainteresowania.

Magda w fotografii...

Utworzono dnia 16.10.2019, 15:34